Ponuky školských a mimoškolských aktivít pre študentov

Brána do života

Do Bezpečného ženského domu Brána do života hľadáme dobrovoľníčky, ideálne študentky humanitných, spoločenských a pedagogických odborov, ktoré by sa chceli venovať práci s deťmi. Naše klientky, ktoré sú samoživiteľkami a matkami maloletých detí, by potrebovali menšiu výpomoc so strážením detí

Pre naše pracujúce klientky je napríklad problémom, keď sú ich deti opakovane choré. Jedná sa o bežné detské virózy, pre ktoré ale nemôžu chodi do školy a do škôlky a mnohým našim klientkám hrozí strata zamestnania pre opakované OČRky, nakoľko nemajú blízke osoby, na ktoré by sa mohli v prípade potreby obrátiť. Menšiu výpomoc s deťmi by privítali aj naše klientky, ktoré majú viacero detí a ktoré by aspoň počas pár hodín do dňa potrebovali priestor pre vybavovanie vecí v rámci poradenstiev, alebo pre bežné denné činnosti, ako je varenie, upratovanie a podobne.

Rovnako počas letných prázdnin hľadáme pomoc dobrovoľníčok, ktoré by nám pomohli vytvoriť a zabezpečiť program pre deti.

Pridanou hodnotou tohto dobrovoľníctva, ktoré ponúkame, sú pravidelné intervízie s odborným tímom, v zložení psychologička, sociálna pracovníčka a psychologička pre deti, odborné vedenie, a možnosť dozvedieť sa viac o téme domáceho a rodovo podmieneného násilia a o práci s cieľovou skupinou.

V prípade, že vás táto ponuka zaujala, pošlite nám životopis na e-mail schneiderovabranadozivota.sk a do predmetu napíšte "dobrovoľníctvo-práca s deťmi".

Staň sa dobrovoľníkom/čkou v školskom programe Nadácie Spolu s odvahou

Milé študentky, milí študenti,

návrat dieťaťa z liečby do triedneho kolektívu, či navštevovanie školy popri vysporiadavaní sa s ochorením môže predstavovať výzvu. Náš bezplatný školský program pomáha jednak deťom postihnutým závažnou chronickou chorobou, jednak ich spolužiakom na ZŠ aj SŠ, aby si k sebe (opäť) našli cestu a je navrhnutý tak, aby pomohol vybudovať a posilniť takú inkluzívnu a bezpečnú triedu, do ktorej deti s radosťou každé ráno prichádzajú.

Pomáha deťom postihnutým vážnym alebo chronickým ochorením a ich spolužiakom:

• ľahšie nájsť cestu (späť) k sebe;
  • získať pravdivé informácie o chorobe namiesto domnienok a predsudkov;
  • rozpoznať, akú jedinečnú komunitu spolu tvoria a ako sa môžu ešte viac tešiť spoločnosti toho druhého.

Je to v podstate taký teambuilding, zameriava sa na budovanie pozitívnej triednej komunity a poukazuje na kvality, ktoré už trieda má. Posilňuje rešpekt a priateľstvo, učí k chápaniu a prijatiu diverzity v triede. Štruktúra programu spočíva v 2x90 minútovom stretnutí vo vopred dohodnutých termínoch.

Aj tento rok hľadáme dobrovoľníkov a dobrovoľníčky do nášho programu S odvahou v škole! Ak Vás zaujala ponuka stať sa dobrovoľníkom v školskom programe nadácie Spolu s odvahou, prosím neváhajte sa prihlásiť! Tešíme sa na vás.

Prihlásiť sa môžete na tomto odkaze.

Viac informácií o dobrovoľníctve nájdete TUDobrovoľníctvo v programe S odvahou v škole - Bátortábor - SK (spolusodvahou.org)

Pokiaľ máte akékoľvek otázky tak píšte na j.smikovaspolusodvahou.sk alebo zavolajte na +421911 236 643

TEEI hľadá dobrovoľníkov

TEEI hľadá dobrovoľníkov - učiteľov cudzích jazykov, ktorí by chceli nabrať skúsenosti v oblasti vzdelávania a zároveň pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Učiteľom po skončení kurzu vystavujeme potvrdenie o ich dobrovoľníckej práci pre nás. Naše jazykové kurzy sú zdarma a momentálne sú ponúkané najmä ľuďom z Ukrajiny. V prílohe môžete nájsť informačný materiál o našej organizácii a tiež o jazykových kurzoch. V prípade záujmu môžu študenti kontaktovať mňa alebo rovno poslať svoju žiadosť na konkrétnu dobrovoľnícku pozíciu na stránke THE EDUCATIONAL EQUALITY INSTITUTE - Current Openings (workable.com). Momentálne hľadáme učiteľov angličtiny, nemčiny, španielčiny, francúzštiny, poľštiny a nórčiny. V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať.

Lenka Babiarova
Program Administrator
The Educational Equality Institute
theeducationalequalityinstitute.org

Free Society Seminar

Zaujímajú Vás témy demokracie, západnej civilizácie či geopolitiky a hľadáte, kde by ste o nich mohli diskutovať s podobne zmýšľajúcimi mladými ľuďmi? Hľadáte podnetný a hlboký program na leto?

Prihláste sa na Free Society Seminar! 22. ročník letnej školy o základných princípoch demokracie a súčasných výzvach slobodnej spoločnosti prebehne v dňoch 25. júla až 3. augusta 2024. Nadobudnete priateľstvá s mladými z Európy aj USA a zažijete tiež výlety za kultúrou či do prírody.

V prípade, že sa chcete prihlásiť, pošlite do 15. mája svoj životopis a motivačný list na fss@kolegium.org. Prijatým účastníkom hradia organizátori stravu, ubytovanie, cestovné náklady a výlety počas trvania letnej školy. Zaplatíte iba registračný poplatok 50 eur.

Platená prax pre študentov CK Vida

CK Vida ponúka platenú prax ako animátori v školách v prírode. Termíny a miesto praxe si študenti môžu vybrať sami.  Na výber je 10 miest po celom Slovensku. Školy v prírode sa oranizujú od 08.04. - 28.06.2024

Finančná odmena pre študentov je 170€ za 5 dní. Študenti budú pod vedením skúseného hlavného animátora, ktorý im vysvetlí celý chod školy v prírode.

Pre viac info kontaktujte juraj@ckvida.sk