Pedagogická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Ponuky školských a mimoškolských aktivít pre študentov

Ročná ponuka stáže pre študentov (v rámci Erasmus +)

Jsme soukromá SŠ, ZŠ a MŠ Monty School poskytuje bilingvní (česko-anglické) vzdělávání dětem od 2 let, žákům školou povinným a středoškolským studentům pod vedením jedné ředitelky a jejími zástupci pro každou úroveň.
Bilingvně je vedena rovněž veškerá související výchovná činnost (kluby, družina). Ve školce i na dalších stupních vzdělávání prosazujeme koncepci navození dvojjazyčného prostředí, kdy děti s jedním učitelem komunikují česky a s druhým anglicky, rodilí mluvčí jsou převážně muži, a to i ve školce. Všechny nabízené cizí jazyky (angličtina, němčina, španělština, ruština) vyučují rodilí mluvčí. Na lyceu si od 3. ročníku studenti volí humanitní nebo přírodovědné zaměření – obě specializace jsou vzájemně provázány.
Žáci a studenti se učí v souvislostech, v malých skupinách žáků, pracují experimentálně, kreativně, vytvářejí vlastní projekty. Středoškolská výuka je koncipována tak, aby svou formou i obsahem připomínala univerzitní studium. Tohoto programu se zúčastní studenti lycea. Podrobné informace o nás najdete na webových stránkách www.montyskola.cz - také v angličtině.

V případě jakýchkoli dotazů mě kontaktujte (Karin Kurecova, tel. +420 605 958 920, karin.kurecova@montyskola.cz). 

Stáž (v rámci Erasmus+)

Ahoj, 

som Rasťo a som stážista v neziskovej organizácii Amnesty International ČR. Chcel by som Ti ponúknuť možnosť stať sa členom/členkou českého tímu Amnesty Internationalteda spoznať nových ľudí, zorientovať sa v ľudskoprávnej problematike, precestovať Českú republiku a nabrať potrebnú prax pred ukončením štúdia. Tvoja stáž by prebiehala na oddelení ľudskoprávneho vzdelávania, a to buď v Prahe alebo v Brne. Keďže sa jedná o zahraničnú stáž, je možné ju absolvovať v rámci programu Erasmus+ (informácie o aktuálnych výzvach nájdeš na stránke tvojej fakulty), a to ako v rámci štúdia, tak aj ako absolventskú stáž. 

Tvoja stáž by pozostávala z usporadúvania a vedenia vzdelávacích workshopov pre stredné, základné a niekedy aj vysoké školy po celej Českej republike. Nemusíš sa báť, so všetkým ti pomôžeme, vyškolíme ťa a nikdy na to nebudeš sám/sama. Okrem tejto „práci v teréne“ budeš pracovať s internou databázou a aktívne komunikovať so školami. Plus nahliadneš aj do iných oblastí najväčšej ľudskoprávnej organizácie Amnesty International. Naučíš sa pracovať sám/sama, aj v kolektíve a získaš zručnosti z ľudských práv, ako aj z lektorskej praxe. Stáž ponúkame študentom a absolventom na 6 až 12 mesiacov. 

Pre mňa bola táto stáž veľkým prínosom,  pomohla mi zlepšiť moje vystupovanie pred ľuďmi a získala som povedomie o problematike ľudských práv vo svetovom meradle. Ak ťa táto ponuka zaujala a chcel/a by si sa dozvedieť viac, kontaktuj ma na - rastislav.sirotnikamnesty.cz . Prikladám aj zaujímavé linky na stránky, na ktorých sa dozvieš o Amnesty a jej činnostiach. Budem sa tešiť na tvoj mail!

Hlavná stránka Amnesty International- https://www.amnesty.cz
Workshop Živá knihovna - https://www.amnesty.cz/vzdelavani/zive-knihy
Facebook- https://www.facebook.com/AmnestyInternationalCR

Bc. Rastislav Širotnik