Pedagogická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Študenti

11.12. 2023 Dobrovoľnícka činnosť v Humanitárnom centre v Gabčíkove

 

Humanitárne centrum v Gabčíkove poskytuje útočisko mnohým rodinám, ktoré na územie Slovenska prišli po vypuknutí vojny na Ukrajine. Blížiace sa Vianoce nás priviedli k myšlienkam, ako im spestriť tento čas. Napriek tomu, že na Ukrajine sa oslavujú tieto sviatky o niečo neskôr, chceli sme im priblížiť naše "Slovenské Vianoce". 

Inovačné centrum preto oslovilo študentov, ktorí sa ochotne zapojili ako dobrovoľníci. Vznikla partia ľudí, z rôznych ročníkov i katedier, ktorí sa spoločne pripravili i zorganizovali program, ktorého úlohou bolo nie len zabaviť, ale pomocou zaujímavých aktivít aj rozvíjať deti vo veku 6 až 8 rokov. 

Jazykovú bariéru, pred ktorou sme mali spočiatku rešpekt, nám pomáhali prekonať šikovní žiaci, ktorí sa už naučili slovenský jazyk do takej miery, aby nám rozumeli a pomohli nám vytvoriť most k ich mladším kamarátom. 

Najväčšej obľube sa tešila aktivita, pri ktorej si deti vyrábali ozdoby na Vianočný stromček zo slaného cesta. Mnoho detí si odnieslo aj 3 či 4 ozdôbky. Okrem toho mohli trénovať skladanie rozstrihaných obrázkov, zhadzovanie "snehuliačikov", ktorí sa hrali na kolky a tiež chôdzu po krivolakých cestičkách, cez ktoré mali dostať "ozdôbky" k stromčeku a uložiť ich na správne miesto. 

Deti, ktorým sa podarilo splniť všetky úlohy, získali sladkú odmenu a nám bol odmenou ich veľký úsmev, či dokonca návrat k aktivitám aj po druhý krát (aj keď vedeli, že ďalšia odmena už nebude). 

 

 

07. 12. 2023 Návšteva Strednej odbornej školy pedagogickej Bullova 2

 

07. 12. sme sa vybrali do priestorov budovy Strednej odbornej školy pedagogickej, ktorá sa nachádza na Bullovej 2. Prijali sme pozvanie porozprávať študentkám strednej školy o projekte Inovačného centra, jeho poslaní a v neposlednom rade o tom ako učitelia v materských školách môžu prispievať k prevencií naučenej bezmocnosti u detí, ktoré k nám prichádzajú z iného kultúrneho prostredia. 

22.11. 2023 Seminár na tému násilia, stalkingu a kyberstalkingu

22. 11. 2023 sme na našej fakulte privítali Zuzanu André a Máriu Vítekovú z poradenského centra ALEJ, ktoré sa spoločne so študentkami porozprávali o poskytovaní špecializovaných služieb ženám, ktoré zažívajú násilie, vrátane stalkingu a kyberstalkingu. Bolo veľmi inšpiratívne počuť ako aktívne sa študentky zapájali od debaty. 

16.11. 2023 Workshop ako napísať dobrú seminárnu prácu

Otázka, ktorá trápi mnoho študentov, a to najmä na začiatku štúdia: "Ako napísať dobrú seminárku?". Preto sme sa ako Inovačné centrum rozhodli pomôcť im zorientovať sa v tom ako začať písať. Vieme, že neexistuje jeden manuál, ktorý je 100% platný pre všetky prípady, veríme, však, že cenné rady od doktorandky Mgr. Lucie Hradskej budú nápomocné pre všetkých zúčastnených. 

 

P.S.: Pre veľký záujem uvažujeme o ďalšom stretnutí, preto ak máte záujem, prosím informujte nás o tom mailom na lelovicsova4uniba.sk alebo na našom IG účte

15.11. 2023 SWAP kníh a spoločenských hier

V spolupráci so Študentskou časťou akademického senátu sa nám podarilo zorganizovať veľmi príjemné popoludnie, počas, ktorého si niekoľko študentov našlo nové knižky a zároveň svojim starším, už prečítaním knihám darovali druhú šancu. Touto cestou, by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili. Bolo to veľmi milé stretnutie s príjemnou atmosférou. Verím, že nabudúce sa stretneme opäť a pridajú sa i nové tváre. 

Vyhodnotenie študentského kvízu za mesiac NOVEMBER

Víťazkou sa stala Katka! Srdečne gratulujeme a pripomíname, že už je spustený aj decembroví kvíz, do ktorého sa viete zapojiť priamo na tomto linku: kvíz na mesiac DECEMBER.  

Študentské aktivity - projekt UNICEF

Milé študentky a milí študenti,

chceli by ste sa naučiť robiť pekný poster? Chcete zaujať na konferencii? Zúčastnite sa na online workshope dňa 8.11.2023 o 13.00-14.00. Bližšie informácie si stiahnite :) a preklikom sa prihláste na workshop a pripojte k workshopu.

 

Vyhodnotili sme októbrový kvíz. Výhercom gratulujeme!

Nevyhrali ste, nezúfajte... máte možnosť sa zapojiť do novembrového kvízu. :)

 

Realizované aktivity

Pre študetov sme zorganizovali workshop týkajúci sa rozvoja naučenej bezmocnosti u zraniteľných detí v dôsledku prežitých negatívnych skúseností.