Pedagogická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Archív podujatí

Na spoločných vlnách

Spoločnosť voľných výtvarných umelcov a Galéria Rozhlasu a televízie Slovenska Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy Na spoločných vlnách, ktorá sa uskutoční dňa 1.6.2016 o 17.00 hod. v galérii RTVS, na Mýtnej ul. č. 1, v Bratislave.

Na výstave môžete vidieť i výtvarné diela akad. soch. Alojza Drahoša, PhD., vedúceho katedry KVV a doc. Stanislava Harangozóa, akad. mal.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Stanislav Harangozó Oravské pastorále

KVV a Art Galéria Schürger Vás pozývajú na vernisáž Stanislav Harangozó Oravské pastorále. Vernisáž sa uskutoční v piatok 15. apríla 2016 do 17.00 hod. v priestoroch Art galérie Schürger, Trojičné námestie 183, Tvrdošín.

Výstava potrvá do 27. 5. 2016.

Kurátorom výstavy je PhDr. Ľubomír Podušel, CSc.

skladačky výstavy nájdete tu a tu

Zeměmi ornamentu

Galéria Villa Pellé o OICP si Vás dovoľuje pozvať na vernisáž výstavy a otvorenie festivalu Zeměmi ornamentu /Across the Countries of Ornament/, ornament, svetlo, kaligrafia dňa 21. apríla 2016 o 18:00 na Peléovej ul. 10 v Prahe.

Výstava je otvorená do 1. 5. 2016.

Medzi vystavenými prácami môžete vidieť i diela Veroniky Selingerovej.

Pozvánku môžete vidieť tu 

 

 

 

 

Pozvánka na výstavu Ornament

XXV. Salón 2016

KVV Vás pozýva na výstavu Spoločnosti voľných výtvarných umelcov, ktorá sa koná od 6. 4 do 24. 4 2016 v Galérii Slovenskej výtvarnej únie Umelka v Bratislave, ul. Dostojevského rad 2.

Výstava je pre návštevníkov otvorená v čase od 12.00 do 18.00 hod. každý deň okrem pondelka.

Na výstave môžete vidieť i sochárske diela akad. soch. Alojza Drahoša, PhD.

1111/GREŠOVÁ°KRÁĽOVIČOVÁ°WEBEROVÁ°FRIČ

Pozývame Vás na výstavu výtvarných prác doktorandov Katedry výtvarnej výchovy PdF UK Jany Grešovej, Vandy Kráľovičovej, Veroniky Weberovej a Andreja Friča.

Vernisáž sa uskutoční dňa 10.3.2016 o 17.00 hod. v priestoroch MCK Galérie v Malackách na Záhoráckej ulici 1919.
Výstava potrvá do 3.4.2016.
Kurátorkou výstavy je Veronika Trnečková.

Všetci Ste srdečne vítaní.

Výstava doktorandov KVV, MCK Galéria, Malacky

Stanislav Harangozó Farebné reflexie Bratislavy

Galéria Art Design Project a KVV Vás pozývajú na výstavu "Stanislav Harangozó Farebné reflexie Bratislavy", ktorá je otvorená od 5.2.2016 do 30.3.2016 v priestoroch galérie Art Design Project na Špitálskej ulici č. 7 v Bratislave.

Kurátorom výstavy je prof. PhDr. Marián Zervan, PhD.

Galéria je otvorená denne okrem nedele od 13.00 do 18.00 hod.

Plagát výstavy nájdete tu

Skladačku k výstave nájdete tu

Fotografie z vernisáže

Vstup do galérie
Kurátor výstavy prof. Marián Zervan v rozhovore s arcibiskupom Stanislavom Zvolenským
Záber z vernisáže 1
Záber z vernisáže 2
Záber z vernisáže 3
Rektor univerzity Karol Mičieta v rozhovore s autorom
Guvernér Národnej banky SR Jozef Makúch, autor a rektor UK Karol Mičieta

Jaroslava Šicková - Fabrici - Je suis aussi étrangère

Jaroslava Šicková- Fabrici:

Je suis aussi étrangère

( Som tiež cudzinka, pútnička)

Galéria Statua, Bratislava, Zámocká 47

1.3.- 23.3.2016

Roky 2014 a 2015 boli pre mňa bohaté na zahraničné cesty a tvorivé pobyty spojené s výstavami sochárskej tvorby a prezentáciou mojej arteterapeutickej práce.

Po výstavách v Chicagu ( júl 2014) Adam' hall Gallery, Talianskej Florencii (október 2014), v Spectrum Care v Aucklande na Novom Zélande (marec 2015) Royal Qeensland Art society Gallery v Austrálii (april 2015) v dánskom Art centre v Billunde (máj 2015) ako aj v Prahe v ČR, v Husovom zbore (september - október 2015) s názvom Je suis étrangère (voľ. prekl. Som cudzinka, pútnička) predstavím svoje diela v rodnej Bratislave výstavou s modifikovaným názvom "Je suis aussi étrangère" (voľný preklad: Som tiež cudzinka, pútnička )

Interpretácií názvu je viac, ale jedna z nich je tá, že sa cítim byť niekedy viac cudzinkou doma, ako v neznámych krajinách...

Moje diela sú inšpirované nielen cestami do neznámych, cudzích krajín, ale hlavne otázkami súčasného, násilím a utečeneckou krízou poznačeného sveta. Na výstave budú diela z kameňa, dreva, keramiky i skla ako aj koláže a inštalácie, do ktorých som zakomponovala autentické písma ľudí rôzneho veku, problémov a národností, s ktorými som sa na svojich cestách životom stretla. Najviac sú zastúpené listy od chlapca s autizmom, ktoré mi písal v priebehu cca 15 rokov, kedy som s ním ako arteterapeutka pracovala.

Výstava má motto: "Sme pútnikmi, cudzincami na zemi...(Bibila, List Pavla Židom, 11 kapitola 13 verš)) a časť textu prvého článku deklarácie ľudských práv a slobôd:

"Všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v dôstojnosti a v právach. Sú obdarení rozumom a svedomím a majú konať v duchu bratstva." (Všeobecná deklarácia ľudských práv, OSN, 10. decembra 1948).

Na vernisáži výstavy bude uvedená do života aj moja nová kniha - rozšírené vydanie Základy arteterapie ( Portál, 2016).

Jaroslava Šicková- Fabrici

Pozvánka

otvorenie Glass Art Gallery

Dovoľujeme si Vás týmto pozvať

na slávnostné otvorenie Glass Art Gallery

ktoré sa uskutoční v našich nových priestoroch v Prahe.

Zameranie galérie bude usilovať o prezentáciu jedinečnosti sklenených originálov, ktoré bude prepájať maliarske a sochárske umenie výnimočných výtvarných umelcov.

Na otvorení galérie predstavíme tvorbu týchto umelcov:

Gordana Glass - sklo

Martin Činovský - maľba

Alojz Drahoš - socha

Záboj Bohuslav Kuľhavý - maľba

Miloš Prekop - maľba

 

Ľuboslav Moza

ART ABS

Katedra výtvarnej výchovy Vás srdečne pozýva na otvorenie výstavy doktorandov KVV s názvom Art Abs, ktorá sa uskutoční vo výstavných priestoroch PdF UK na Račianskej ulici, č. 59 dňa 8. 2. 2016 o 18.00 hod. Výstava potrvá do 7. 3. 2016.

Na výstave budete môcť vidieť výtvarné práce Jany Grešovej, Vandy Kráľovičovej, Veroniky Weberovej a Andreja Friča.

Kurátorkou výstavy je Veronika Trnečková.

PEDAGÓG A JEHO ŠTUDENT

Katedra výtvarnej výchovy, Slovenské národné múzeum a spoločnosť Artem Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy Pedagóg a jeho študent dňa 10. decembra 2015 (štvrtok) o 17.00 hodine. Slávnostná vernisáž spojená s kultúrnym programom sa uskutoční v Lapidáriu (pod Čestným nádvorím Bratislavského hradu). Výstava je venovaná 70. výročiu vzniku Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského.

Kurátorom výstavy je PhDr. Ľuboslav Moza, člen Európskej akadémie umení a vied.

Výstava potrvá do 31. januára 2016.

Viac informácii nájdete tu

eráto VII.

Galéria súčasných maďarských umelcov v Dunajskej strede, Združenie výtvarných umelcov západného Slovenska a Fond výtvarných umení - Bratislava Vás srdečne pozýva na vernisáž výstavy s názvom Eráto VII., ktorá sa uskutoční 22. októbra 2015 vo Vermesovej vile  v Dunajskej strede.

Kurátorom výstavy je Róbert Almási, akademický maliar.

Výstava je prístupná do 18. novembra 2015.

Na výstave môžete vidieť aj diela Alojza Drahoša, akad. soch, PhD., vyučujúceho a vedúceho Katedry výtvarnej výchovy.

EXPERIENCE

Umelecká beseda slovenská Vás pozýva na výstavu EXPERIENCE/ZÁŽITOK, ktorá sa koná do 30. októbra v Galérii Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Na výstave nájdete i diela vyučujúcich KVV doc. S. Harangozó, akad. mal. a Mgr. I. Paštrnákovej, PhD.

FAREBNÉ REFLEXIE

Paneurópska vysoká škola, Kysucká kultúrna nadácia a Umelecká beseda slovenská Vás pozývajú na výstavu doc. Stanislava Harangozó, akad. mal.  Farebné reflexie, ktorá sa koná do 31.10.2015 v galérii Silencium vo foyeri Paneurópskej vysokej školy na Tomášikovej ul. 20 v Bratislave.

 


SVETOVÝ DEŇ UMENIA

Slovenská výtvarná únia a KVV Vás srdečne pozývajú na zážitkové popoludnie, ktoré sa uskutoční v Galérii UMELKA (Dostojevského rad 2, Bratislava) v sobotu 11. apríla 2015 od 15:00 v rámci celosvetovej udalosti IV. Svetový deň umenia (World Art Day). Svoje zastúpenie bude mať aj Katedra výtvarnej výchovy PdF UK.

 

 


JÁN TRIAŠKA - COFFEE & CIGARETTES

Katedra KVV Vás srdečne pozýva na otvorenie výstavy Mgr. art. Jána Triašku, ArtD., ktoré sa uskutoční dňa 16. marca 2015  (pondelok) o 18:00 hod. v Galérii ČIN ČIN na Podjavorinskej 4, Bratislava. Výstava potrvá do 30. marca 2015.

kurátor: Michal Stolárik

 


VI. STRETNUTIE UMELCOV ZÁHORIA

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na výstavu VI. stretnutie umelcov Záhoria v Záhorskom múzeu v Skalici v spolupráci so Záhorskou galériou Jána Mudrocha v Senici. Výstava bola otvorená 5. februára a potrvá do 6. marca 2015.

Na výstave môžete vidieť diela vyučujúcich KVV akad. soch. Alojza Drahoša, PhD. a akad. mal. Zdena Brázdila.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


TRANSFORMERS

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na autorskú výstavu Jána Triašku "Transformers", ktorá prebieha od 20. januára do 28. februára 2015 vo Flatgallery na Baštovej 1, Bratislava.

 


ZIMOMRIAVKY

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na autorskú výstavu Jany Hybalovej - Ovšákovej "Zimomriavky", ktorá prebieha od 15. januára do 1. marca 2015 v Galérii Jána Koniarka v Trnave.

 


KONTRARCHI

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na výstavu fotografií študenta KVV Norberta Milána "Kontrarchi", ktorá prebieha od 20. januára do 18. februára 2015 v priestoroch Kafe Scherz v Bratislave.

 


XXIV. SALÓN 2015

Katedra výtvarnej výchovy, Slovenská výtvarná únia a Spoločnosť voľných výtvarných umelcov Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy XXIV. Salón 2015, ktorá sa uskutoční v stredu 28. januára 2015 o 18:00 hod. v galérii Umelka (Dostojevského rad 2, Bratislava).

Kurátorkou je Dagmar Srnenská, na vernisáži vystúpia Igor Bázlik a Peter Uličný.

Na výstave môžete vidieť i diela vyučujúcich KVV doc. Stanislava Harangozóa, akad. mal., akad. soch. Alojza Drahoša, PhD. a Mgr. art. Jany Hybalovej-Ovšákovej, ArtD. 

 

 Pozvánku si môžete stiahnuť tu


TRENČÍN 2015 - Výber zo súčasného slovenského sochárstva

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na výstavu Výber zo súčasného slovenského sochárstva v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Výstava prebieha od 5.12. 2014 a potrvá do 8.2. 2015.

Na výstave môžete vidieť i diela vyučujúcich KVV akad. soch. Alojza Drahoša, PhD. a Mgr. art. Karin Patúcovej, ArtD.


POCTA ALOJZOVI STRUHÁROVI

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na unikátnu výstavu diel zohorského rodáka v jeho rodnej obci. Výstava sa bude konať dňa 8. februára 2015 (nedeľa) o 15:00 hod. v KD v Zohore.

Poctu vzdávajúci výtvarníci svojimi dielami:

Alojz Struhár (syn), Laco Struhár,  QEP (vnuk), Aňa Struhárová, QEP (pravnučka), Ján Hladík, QEP (ARS EOS), Alojz Drahoš, akademický sochár

a hudobníci s unikátnym koncertom: Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia (Roman Pálka, Peter Uličný)

 


VI. STRETNUTIE UMELCOV ZÁHORIA

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na výstavu VI. stretnutie umelcov Záhoria k 30. výročiu vzniku Záhorskej galérie v Senici. Výstava potrvá do 31. januára 2015.

Na výstave môžete vidieť diela vyučujúcich KVV akad. soch. Alojza Drahoša, PhD. a akad. mal. Zdena Brázdila.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


VAJNORSKÉ KALIGRAFIE

Katedra výtvarnej výchovy UK v Bratislave Vás pozýva na výstavu študentky katedry Kristíny Rožňovcovej, ktorá prebieha v termíne 3.12. 22.12. 2014 v galérii miniART Gallery, Gorkého 11, Bratislava.

 


KOMUNIKACE

Spoločná výstava Katedry výchovy umění PF UJEP v Ústí nad Labem a Katedry výtvarnej výchovy PdF UK v Bratislave.

8.12. - 18.12. 2014

Slovenský rozhlas, Mýtna 1, Bratislava


VEREJNOSŤ PROTI NÁSILIU

Študentská komora AS PDF UK v Bratislave v spolupráci s Katedrou hudobnej výchovy, Katedrou výtvarnej výchovy a Dekanátom fakulty, pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva, Dňa boja za slobodu a demokraciu a 25. výročia Nežnej revolúcie zorganizovala dňa 18. 11. 2014 na Račianskej 59 v Bratislave udalosť Verejnosť proti násiliu, v rámci ktorej sa konala výstava prác študentov Katedry výtvarnej výchovy v aule Dekanátu PdF UK.


artHOPKIRKtest - FIGÚRA

Výstava študentov Katedry výtvarnej výchovy UK 

13. 11. 2014, Karpatská 2, Bratislava, Hopkirk bar

Milí priatelia a zároveň priaznivci umenia,
dovolili by sme si Vás pozvať na prvú spoločnú prezentáciu umeleckého združenia artHOPKIRKtest.
Výstava má tému figúry, čo je aj prvkom, ktorý spája všetkých tvorcov. Pri prehliadke prác sa Vám naskytne pohľad na rôzne prístupy , médiá a štýly, s ktorými autori pracovali: Kresba, grafika, maľba, akvarel, fotografia, print.
Na výstave sa predstavia: D. Dubničková, D. Dubovcová, K. Hanusová, D. Moravčíková, D. Žiaran, M. Baranec, M. Jurkáček


ALOJZ DRAHOŠ & TINA GALLOVÁ - Výstava sôch v parku

Otvorenie výstavy sa uskutoční 10. 10. 2014 v priestoroch posluchárne Nemocnica Staré mesto, Mickiewiczova 13, Bratislava. Výstava potrvá do 30. 6. 2015.


TICHO A SPOL.

Outdoorový výtvarný happening TICHO očami výtvarníkov

Katedra Výtvarnej výchovy PdF UK a študenti Vás pozývajú na otvorenie už 5. sezóny divadla TICHO a spol., ktorá bude otvorená 26. 9. 2014 výtvarným happeningom TICHO očami výtvarníkov pred budovou na Školskej ulici 14 v spolupráci s Katedrou výtvarnej výchovy PdF UK pod vedením doktoranda katedry Zoliho Borárosa a scénografa divadla Jakuba Branického.

 

 

Tešíme sa na Vás.


a_n_o_n_y_m

Jana Ficová

Pozývame Vás na vernisáž výstavy študentky UK v Bratislave, maliarky Jany Ficovej pod názvom a_n_o_n_y_m, ktorá sa uskutoční v stredu, 24. septembra o 18-tej hodine v priestoroch galérie mini Art. Jana Ficová predstaví užší výber z dlhodobého cyklu akvarelov s názvom Anonym. Rozmanitosť ľudskej podoby,výrazu a charakteru vytvára akýsi denníkový záznam ľudských hláv, pomocou ktorého autorka reflektuje hľbku ľudskej duše.

Výstava potrvá do 19. októbra 2014.

 


DIPLOMOVKY

Diplomové práce študentov Katedry výtvarnej výchovy

Katedra Výtvarnej výchovy PdF UK a študenti Vás pozývajú na výstavu diplomových prác.

Kurátor výstavy: Mgr. Michaela Syrová, PhD.

Vernisáž výstavy sa uskutoční  26. 6. 2014 o 17:00 v Hudobnej sieni Bratislavského hradu. Súčasťou vernisáže budú aj sprievodné podujatia študentov Katedry hudobnej výchovy PdF UK.

Tešíme sa na Vás.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


GREETING FROM SLOVAKIA

doc. Stanislav Harangozó, akad. mal. - výstava obrazov

The Embassy of Slovak Republic in the Hague

vernisáž dňa 3. apríla 2014 v The World Trade Centre Art Gallery, Prinses Margrietplantsoen 33, The Hague


ŠVOUČ

Celoslovenská prehliadka Študentskej vedeckej, odbornej a umeleckej činnosti

Spoločnosť Artem a Katedra výtvarnej výchovy Vás srdečne pozývajú na slávnostnú vernisáž celoslovenskej prehliadky ŠVOUČ výtvarných odborov pod záštitou dekanky PdF UK prof. PaeDr. Alice Vančovej, CSc., ktorá sa uskutoční 1. júla 2014 o 17:00 v Galérii Slovenského rozhlasu.

Na výstave je prezentovaný výber výtvarných diel študentov

Katedry výtvarnej výchovy PdF UK v Bratislave

Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PdF UKF v Nitre

Katedry výtvarnej kultúry PdF UMB v Banskej Bystrici

Katedry výtvarného umenia PF KU v Ružomberku

Katedry výtvarnej výchovy a umenia FF PU v Prešove.

Tešíme sa na Vás.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


BRÁNY

Divadelný klub 10x10 a Katedra výtvarnej výchovy PdF UK Vás pozývaju na výstavu prác študentov Brány.

Otvorenie výstavy sa uskutoční 8.4.2014 o 18:00 hod v Divadelnom klube 10x10 na Školskej 14 v Bratislave.

Tešíme sa na Vás.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


FARBOU A ŠTETCOM

Katedra Výtvarnej výchovy PdF UK a študenti Vás pozývajú na výstavu prác maliarskych kurzov pod vedením Mgr. art. Jany Hybalovej Ovšákovej, Artd.

Otvorenie výstavy bude v stredu 26. 3. 2014 vo Foyer PdF UK na Račianskej 59 v Bratislave.

Tešíme sa na Vás.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


BRÁNY

Café Scherz a Katedra Výtvarnej výchovy PdF UK Vás pozývajú na otvorenie výstavy fotografií, ktorá sa uskutoční 27. 3. 2014 o 19:00 v Café Scherz, Partizánska 2 v Bratislave. 

Tešíme sa na Vás.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu

____________________________________________________________________

PAFF

Pezinský Amatérsky Filmový Festival známy pod skratkou PAFF, je 2-dňový maratón amatérskeho a študentského filmu.
Už po 10! krát sa na Vás tešia organizátori festivalu opäť v Malej sále Kultúrneho Centra v Pezinku.
Filmová nakladačka sa bude konať 14. a 15. Marca 2014 a vyvrcholí v sobotu večer odovzdaním ceny pre divácky najúspešnejší film PAFF  a cenou pre súťaž Film Battle, ktorá je tohtoročnou novinkou.
Učasť prisľúbili hostia ako pesničkár Martin Geišberg, ešte čerstvý riaditeľ Rádia FM  Maroš Hečko, ktorý tradične predstaví svoj projekt Azyl.sk a novú úrodu 
a tiež Peter Konečný, ktorý uvedie svoj Výber najbizardnejšieho filmu. Máme sa na čo tešiť.

PAFF to sú filmy s prímesov humoru, nadsádzky, komédie, akcie, žiadne nudné filmové experimenty.

Tak sa neondzi a dondzi!

 

http://paff.pklife.sk/

Za organizačný tím Vás pozýva doktorand Andrej Frič

Plagát


REMINISCENCIE

Jubilejná výstava slovenského umelca akad. soch. Alojza Drahoša, PhD.

Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka, Bratislava

18.2. - 2.3. 2014

Výstava prezentuje hlavné okruhy, disciplíny, matérie, myšlienky i ducha, obsah a formy umelcovej tvorby - sochy, plastiky, medaily, plakety, reliéfy. Nosnou témou a inšpiráciou je človek, ľudská postava a figúra. Výstava je skutočným komplexným prierezom tvorby v kurátorskom výbere PhDr. Bohumíra Bachratého, CSc.


LEN TAK MEDZI NAMI

Katedra výtvarnej výchovy a Ústav umelecko-edukačných štúdií PdF UK a vystavujúci autori: Jana Grešová, Vanda Kráľovičová, Katarína Kuková, Barbora Okasová, Zoli Boráros, Andrej Frič a Miloš Kmeť Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy diel doktorandov Katedry výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave dňa 14.1.2014 o 17:00 hod. v Staromestskom klube 10 x 10 na Školskej ulici 14 v Bratislave. Výstava potrvá do 11.2.2014

Tešíme sa na Vás.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


doc. Martin Činovský, akad. mal., ArtD. - udelenie PRIBINOVHO KRÍŽA

Akademický maliar Martin Činovský (1953) si v utorok 7. januára 2014 v Prezidentskom paláci v Bratislave prevzal od prezidenta Ivana Gašparoviča jedno z najvyšších štátnych vyznamenaní - Pribinov kríž I. triedy.

Pribinov kríž je slovenské vyznamenanie pomenované podľa kniežaťa Pribinu. Udeľuje ho prezident Slovenskej republiky na návrh vlády alebo Národnej rady SR.


BONJOUR

doc. Stanislav Harangozó, akad. mal. - výstava obrazov

Galéria Francúzskeho inštitútu, 9.1. - 31.1. 2014

Kurátor výstavy: Ľubomír Podušel


OBRAZY

doc. Stanislav Harangozó, akad. mal. - výstava obrazov

Výstavný priestor GALÉRIA na poschodí trebišovského kaštieľa

15.1. - 16.2. 2014


ANDREJ FRIČ

Montmartre Café Gallery a Andrej Frič Vás pozývajú na predajnú výstavu maľby, kresby a keramiky Andreja Friča.

Kedy a kde? Dňa 10.10.2013 o 18:30 v Montmartre Café Gallery na Hálkovej 1/A v Bratislave. Výstava potrvá do 4.12.2013

Všetci ste srdečne vítaní.

Pozvánka

 


ZOLI BORÁROS - LÍNIE

Kafé Scherz a Zoli Boráros Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy, ktorá nesie názov "Línie".

Interesantné fotografie Zoliho Borárosa vytvorené v rokoch 2006 - 2013

Kedy a kde? Dňa 26.9.2013 o 19:00 hod. na Partizánskej ulici č.2, výstava potrvá do 24.10.2013

Pozvánka


VÝSTAVA DIEL DIPLOMOVÝCH PRÁC 2012/2013

Katedra výtvarnej výchovy a Cech výtvarníkov UK Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy diel diplomových prác.

Kedy a kde? Dňa 24.9.2013 o 18:00 hod. v Staromestskom klube 10 x 10 na Školskej ulici 14 v Bratislave.

Tešíme sa na Vás.

Pozvánka


 Strieborná medaila UK pre docenta Martina Činovského z Pedagogickej fakulty UK

Rektor Univerzity Komenského v Bratislave (UK) prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., dnes (10. júna 2013) odovzdal Striebornú medailu UK doc. Martinovi Činovskému, akad. mal., ArtD.

Docent Činovský, ktorý pôsobí na Pedagogickej fakulte UK, získal toto ocenenie za dlhodobú pedagogickú činnosť, za vynikajúce výsledky ocenené na úrovni svetových, európskych a domácich súťaží v oblasti známkovej tvorby a dôstojnú reprezentáciu Univerzity Komenského doma i v zahraničí.

Informácie o živote a tvorbe M. Činovského nájdete na webstránke www.martincinovsky.sk.


VÝTVARNÁ PEDAGOGIKA A GALERIJNÁ PEDAGOGIKA

Milí kolegovia, študenti, široká verejnosť,

dovoľujeme si Vás pozvať na historicky prvú výstavu študentských prác z predmetu Výtvarná pedagogika a Galerijná pedagogika.

Kedy a kde? 20.6.2013 o 17:00 hod. na Račianskej ulici v Bratislave

pozvánka


VÝSTAVA MALIEB POSLUCHÁČOV KVV PDF UK - Pedagóg: Mgr. art. XÉNIA BERGEROVÁ, ArtD.

Aktuálna výstava je koncipovaná ako nahliadnutie do média maľby a jeho výučby na Katedre výtvarnej výchovy PdF UK. Výber je prierezom maliarskych predmetov bakalárskeho i magisterského štúdia z aktuálneho akademického roku. Mojim cieľom je poukázať na dôležitosť a zmysluplnosť prekonávania maliarskych prekážok a problémov v štúdiu maľby, ktoré sú „odhaliteľné“ a najviac viditeľné najmä na poli figuratívnej, resp. figurálnej maľby.

Zároveň si však dovolím tvrdiť, že sú i najzmysluplnejšie pre poslucháča a jeho ďalší rozvoj ako indivídua výtvarníka - pedagóga. Figúra a jej podoby oko maliara fascinujú od nepamäti a práve v súčasnej dobe zažíva už viac ako desaťročie svoju renesanciu, i keď jej tvár a zmysel takpovediac patria súčasnosti a jej atribútom (ako sú častokrát i povrchnosť, grimasa, gag, narážka, ale i viacplánovosť, či hyperrealistický zápas a pod.).

Na výstave sa objavujú rôzne podoby portrétu a figúry, od pokusov o prenos vizuálnej reality alla prima, cez laborovanie s možnosťami maliarskej citácie, či parafrázy. Je tiež ukážkou individuálnych maliarskych temperamentov, čo môžeme pozorovať v prístupe ku kompozícii, ale najmä v rôznych podobách kolorizmu a taktiež v rozdielnostiach v maliarskych rukopisoch.

Výstava tiež prináša pohľad na zápas s takzvanou maliarskou „abecedou“, čo môžeme vidieť na celku vytvorenom z malieb zátiší, predmetov, či pohľadov do interiéru. Objavujú sa tu tiež i maľby na pomedzí figuratívnosti a abstrakcie, ktoré sú však rezultátom laborovania a posunov od predmetnej podstaty.

pozvánku


SOCHÁRSKA A GRAFICKÁ TVORBA

Sú dni, kedy študenti tvoria vo svojich ateliéroch a sú aj dni, kedy svoje diela ukazujú svetu. Študentské diela ako šperk, socha a grafika sú zaujímavými výpoveďami mladých duší. Sú to odpovede mladých ľudí na to, ako vnímajú umenie a čo týmto svedectvom vypovedajú. Príjmite pozvanie na výstavu študentských diel KVV PdF UK v Bratislave.

Kedy a kde? 16.4.2013 o 18:00 hod. na Račianskej ulici 59 v Bratislave

pozvánka


Výstava ŠVOUČ

Študentská vedecká, odborná a umelecká  činnosť (ŠVOUČ) je dôležitou súčasťou rozvoja tvorivého potenciálu študentov a priestorom pre rozvoj vedných odborov a študijných programov, ktoré je možné študovať na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave.

Preto sme sa rozhodli, že túto činnosť podporíme a usporiadame výstavu ŠVOUČ, z vybraných výtvarných prác študentov Katedry výtvarnej výchovy.

Kedy a kde? 9.4 2013 o 17:00 hod. v Staromestskom klube 10x10 na Školskej ulici 14 v Bratislave.

Ste srdečne pozvaní!

pozvánka


Ján Triaška - SMOG

Prehliadka s názvom SMOG koncipovaná ako multimediálne priestorové vizuálne gesto sa snaží otvoriť

diskusiu o otázkach fyzických aj mentálnych priestorov súčasného človeka. Reflektuje tak

nielen spoločenský problém bývania, ktorý rieši na úrovni témy, ale prostredníctvom tohto

rámca sa kriticky dotýka aj širšej oblasti životných priorít a hodnôt súčasnosti.

Dom umenia Bratislava, 3.4.2013 o 18:00 hod. Výstava potrvá do 29.4.2013

pozvánka


V SIEDMICH POLOHÁCH

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy maľby v siedmich polohách dňa 4.4.2013 o 18.00 hod. v Pálfyho paláci na Zámockej ulici,

kurátorom výstavy je Daniel Brunovský.

Jedinečným zážitkom budú pre Vás diela siedmych tvorcov: Beáta Capková, Jana Ficová, Kristína Honzirková, Marta Kissová, Terézia Rafajová, Filip Sedláček, Martina Širáňová

Výstava potrvá do 30.4.2013

pozvánka


 TE DEUM v Bratislave

Spoločnosť Artem a Ústav umelecko-edukačných štúdií Pedagogickej fakulty UK Bratislava si Vás dovoľujú pozvať na výstavu výtvarných interpretácií skladby Te Deum. Vystavené práce vytvorili študenti Katedry výtvarnej výchovy PdF UK pod vedením pedagógov Stanislava Harangozóa, Dominiky Horákovej a Alojza Drahoša.

Katarína Badinková, Dominika Csudayová, Veronika Farkašová, Oliver Judt, Barbora Klimeková, Ivana Ondriašová, Mária Šebová, Jozef Vančo, Magdaléna Brezovská, Lucia Ďurišová, Jana Ficová, Veronika Kaľuhová, Katarína Kondelová, Denisa Piataková, Dominika Toráňová, Adela Žáková, Matej Jurkáček, Marek Polgár, Zuzana Lúčanová, Ivana Benková, Beáta Capková, Lucia Ďurišová, Marta Kissová, Martina Mosnáčková, Roberta Sabadošová, Hana Vokálová, Gabriela Bombošová, Darina Černáková, Klaudia Hudecová, Lucia Mižáková, Dominika Vartovníková

Kedy? 21. marca 2013 o 18:00 hod v Galérii BCPB, Vysoká 17, Bratislava. Výstava potrvá do 18. apríla 2013.

pozvánka


Martin Činovský - Známková tvorba

Galéria mesta Bratislavy, Poštové múzeum a autor Vás pozývajú na otvorenie výstavy Martin Činovský - Známková tvorba pod záštitou ministra kultúry Slovenskej republiky Mareka Maďariča.

Kedy? 13.3. 2013 o 17:00 hod. v Galérii aktualít Pálffyho paláca, Pánska 19, Bratislava

pozvánka


ARS SALUTEM, Pozdrav umením

Katedra výtvarnej výchovy Pdf UK, UMELECKÁ BESEDA SLOVENSKÁ, Ministerstvo kultúry SR, Fond výtvarných umení Vás pozývajú na výstavu ARS SALUTEM- Pozdrav umením, na počesť tohtoročných a významných jubileí. Na výstave Pozdrav umením môžete vidieť skvostné sochy akad. soch. Alojza Drahoša, uvoľnené diela, oslobodené od konkrétnych tvarov Doc. Stanislava Harangóza, akad.mal., farebné poézie Mgr. Ivy Paštrnákovej, PhD., a drippingové portréty Barbory Okasovej.

Kedy? 27.2. 2013 o 17:00 hod.

pozvánka 


Výstava študentských prác z oblasti počítačovej grafiky pod vedením                        Mgr. art. Triašku, ArtD.

Na prezentáciu študentských prác slúži výstavný priestor na prízemí dekanátu, ktorý sme nazvali "Výstavná (pred)sieň".

V zimnom semestri viedol Mgr. art. Ján Triaška, ArtD. kurz počítačovej grafiky, a práve 20. februára z výsledných diel študentov vznikla zaujímavá výstava. Študenti vytvorili niekoľko pozoruhodných kalendárov a množstvo piktogramov slúžiace pre predmety základných škôl.

Kedy? 20.2.2013 o 16:00 hod. na Račianskej 59 v Bratislave, vo Výstavnej (pred)sieni.

pozvánka


Ján Triaška a Monika P. Mikyšková

Kolekcia prác predstavená v Galérii Cypriána Majerníka, pozostávajúca z malieb a fúzií maľby a kresby menších formátov, obsahuje viacero príbuzných tematických línií. Autor v nich demaskuje negatívne symptómy súčasnej reality mestského prostredia a človeka v ňom, pričom ide o problematiky, ktorým sa už dlhší čas konzekventne venuje. Reaguje na problém uniformity bývania, jeho nedostupnosti i establishmentu vytvoreného okolo jeho sprostredkovateľov, a adresnosť jeho reakcií podporuje aj použitá ikonografia v obrazoch – motív plameňa či multiplikovanej alebo deštruovanej skice domu.

Kedy? 8.2. 2013 o 18:00 hod. Trvanie výstavy: 9.2. 2013 - 9.3.2013

pozvánka  


Iránske umenie - Most

Originalita a jedinečnosť. Reprezentačná výstava z čarovnej Perzie. Most.

Iránske umelkyne, matka a dcéra, predstavia zrelé, súčasné výtvarné profesionálne maliarske diela, architektonický dizajn zameraný na interiér a perzskú kaligrafiu.

Iránske umelkyne tvorili aj na Katedre výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Ukázali nám to najlepšie a najautentickejšie z ich tvorby charakteristickej pre iránske umenie. Kaligrafia, zlato, architektúra, živly, o tom všetkom rozprávali dve umelkyne. Forouzan Shafie a Mohadeseh Milanee.

Kedy? Výstava sa uskutoční 1.februára 2013 o 18.00 hod do Galérie Slovenského rozhlasu.

         Prednáška na tému perzskej kaligrafie- 5.2.2013, 6.2.2013 od 10:30-13:00 hod. na Katedre výtvarnej výchovy Pdf UK

pozvánka


TE DEUM Arvo Part

Na desiatom ročníku festivalu  Ars Nova Cassoviae a treťom ročníku festivalu ISCM New Music Day, ktoré sa konali v dňoch 11. až 15. novembra 2012 v Dóme umenia v Košiciach vystavovali aj študenti našej katedry. Ich výtvarné vznikli ako interpretácie skladby Te deum od Arvo Part, pod vedením pedagógov doc. Stanislav Harangozó, akad.mal.,Mgr. art. Dominika Horáková, ArtD., a akad. soch. Alojz Drahoš, PhD. Záštitu nad spoločnou akciou Katedry výtvarnej výchovy a Katedry hudobnej výchovy prevzal Ústav umelecko- edukačných štúdií. Študenti predstavili svoje vlastné pocity, vnútorné emócie a postoje, ktoré charakterizovali ich výtvarné interpretácie. Boli zaujímavé, ale aj prirodzene drzé a boli ich vlastné.

Kedy? 11.11.2012 - 15.11.2012 v Dóme umenia, Košice.

pozvánka


Vous avez - Déjá vu

Študenti Katedry výtvarnej výchovy Pdf UK v Bratislave boli išpirovaní divadelným predstavením Déjá vu v divadle Ticho & spol. Vás srdečne pozývajú na výstavu svojich diel.

Kedy? 4.12.2012 o 17:00 hod. v divadle Ticho & spol.

pozvánka


Nora Gičinská - Doma je doma

Mladá, ambiciózna a farebná.

Nora Gičinská na jednodňovej výstave v Šenkviciach.

Obrazy obklopené teplom domova a predsviatočných dobrôt.

Kedy? Už 7. decembra. Je iba dobré umenie. A doma je doma.

pozvánka


DEŇEL - DADADAY

Nápaditosť, čistota, bláznivosť, úprimnosť je v tvorbe najmladších tínedžerov. Život ešte berú vážne. Je radosť ich spoznať.

Už IV. výstava prestížnej výtvarnej skupiny DEŇEL sa uskutoční v reprezentačných priestoroch Galérie Rotunda pod Slavínom. Úprimne Vás týmto pozývame na predvianočnú návštevu jednodňového projektu najmladších tvorcov, ktorí si prizvali aj tvorivú skupinu DADADAY. Na výstave sa tak bude v rozmanitosti farieb, tvarov, i emócii snúbiť tvorba od jej realistickej podoby až po dadaisticko konceptuálne výkriky dneška. Výťažok z predaných umeleckých diel poputuje na nadáciu Artem.

Na stretnutí v túto sobotu od 16.00 hodiny budeme my, o ktorých hovorí priložený katalóg. A príde veľa vzácnych ľudí. Speváčka Marcela Laiferová, astronóm Vojtech Rušin, pedagógovia a VY.

Kedy? Termín: jednodňový projekt dňa 20.októbra 2012 od 16.00 do 20.00 hod.

pozvánka


3 Nezameniteľné osobnosti - Tvorivé sympózium

Sto rokov od narodenia troch osobností, ktoré by sme mali poznať. Prídite sa pozrieť, ako asociuje dnešné výtvarné umenie dobu, ktorú títo umelci žili. Tvorili v rovnakej dobe. Bola pre každého iná?

Michelangelo Antonioni, Jackson Pollock, Eugene Ionesco.

Pavol Hammel je jeden z najlepších slovenských hudobníkov. Je neopakovateľným umelcom s výrazným vlastným rukopisom. Nositeľ Identifikačného kódu Slovenska. Na výstave  predstavíme jeho dve hudobno i textovo veľmi silné CD. Za osobnej účasti umelca.

Svetové a slovenské umenie. Jednotí ich slovo večnosť.

Kedy? Vernisáž výstavy diel zo 7. tvorivého sympózia Artem sa uskutoční v galérii Slovenského rozhlasu dňa 12.9.2012 o 18:30.

pozvánka


Barbora Okasová - Milovať maľovať

 

Tam, kde sa rodí  nové, čisté, zdravé a  predovšetkým predpoklad pre to hodnotné, ktorého je  dnes stále menej. Najmladšia generácia bola a zostane  istou istotou. Potvrdzuje  to  tvorba Barbory Okasovej.

Umenie tejto mladej absolventky vysokej školy je už  dnes  pomerne  jedinečné a krásne. Monochrómne umenie portrétu udivuje divákov doma i v zahraničí. Vracajú sa k nemu a  s obdivom sa o ňom vyjadrujú. Barbora Okasová patrí k tým, na ktorých umenie nevedia návštevníci talianskych festivalov umenia zabudnúť. Pre osobitú maliarsku techniku, stále fascinujúcu tému ľudského portrétu, pôsobivé, rozmerné plátna a premyslenú kompozíciu. Ale predovšetkým, že vie otvoriť okno ľudskej duše. Zachytí človeka s vnútornou iskrou   a tlmočí ju ďalej. Dripping v portréte  je v jej podaní ojedinelý. Usiluje o kresebnú istotu, vnútorný výraz a  klasické zvládnutie výtvarných postupov. Na tomto, dobrom a stále nepostrádateľnom základe naznačuje svoje možné budúce smerovanie.

Kedy? Príjmite pozvanie na vernisáž. 26.7.2012 o 15:00. Lamačská cesta 3/A

pozvánka 


DNI TALIANSKO-SLOVENSKÉHO PRIATEĽSTVA

Bratislava 25.7 - 30.7. 2012

Týždňová výstava "STRETNUTIE", "MEETING", "APPUNTAMENTO" bude sprístupnená od 25.7.2012 - 29.7.2012 v galérii Slovenského rozhlasu. Oficiálne stretnutie vystavujúcich umelcov ako aj významných zahraničných a domácich hostí sa uskutoční 27.7.2012 (piatok) o 16.00 hodine. Na túto vernisáž vás srdečne poývame.

Výstavy sa zúčastnia talianski umelci združenia La Tavolozza, výtvarní umelci z katedry výtvarnej výchovy PdF UK v Bratislave, a umelci, ktorí sa zúčastnili prvého sympózia spoločnosti Artem na chorvátskom ostrove RAB (Makek – Paradiso) a dve divácky najobľúbenejšie slovenské umelkyne u talianskeho publika.

Kedy? 27.7.2012 o 16:00 hodine.

pozvánka


Ivan Kubove - Nepodstatný údaj

Ivan Kubove na svojej prvej výstave. Pohľad na súčasné bytie. Dvere do sveta fantázie, snov a rozprávok. Vstúpiť do jeho predstáv. "Prirodzenosť je zachytená v univerze. Možno aj preto nám často chýba." (z rozhovoru dvoch študentiek bratislavskej katedry výtvarnej výchovy)

pozvánka


Zlatá sobota

Je mnoho dobrých výstav. Táto naša má však osobitú vôňu Vianoc, darčekov, príjemných cien a jedinečnej umeleckej hodnoty. Možno preto, že je cez „Zlatú sobotu“.

Umenie nad zlato

Vystavujú: Pavol Hammel, Daniel Hevier, Peter Nagy, Martin Mihalec, Ivana Benková, Beáta Capková, Nora Gičinská, Gabriela Gombošová, Marta Kissová, Monika Letkovičová, Barbora Okasová, Oliver Judt, Ivan Kubove a výber z kolekcie našich klasikov umenia.

Kedy? Čo najsrdečnejšie Vás pozývame na benefičnú výstavu, ktorá sa uskutoční dňa 17. decembra 2011 (sobota) v Rotunde pod Slavínom (ulica Na Slavíne 1, BA), za osobnej účasti vystavujúcich. Slávnostná vernisáž výstavy bude o 16.00 hodine a potrvá do 19.00 hodiny.

pozvánka


Deňel - Imunita

Vravia skúsení ľudia tým vnímavým: "Mali by ste sa rozhodnúť, do Vianoc je už málo času. Vyberiete si dekoráciu, povrchnosť a neumeleckú plytkosť, alebo kvalitu?" A vnímaví ľudia odpovedajú skúseným: "Už sme si vybrali tvorbu najmladšiu, najhodnotnejšiu a teraz aj najvýhodnejšiu. (z pripravovanej knihy známeho autora "Nájdenie pravdy")

Áno, prídite si pozrieť a kúpiť tvorbu najmladších, najpôvodnejších a najtalentovanejších. Prídite sa pozrieť na voľné pokračovanie výstavy umeleckej skupiny Deňel, mladých umelcov na ceste ku vám. 

kedy? V Rotunde 10.12.2011 od 15.00 do 19.00 hodiny".

pozvánka


Universitas Comeniana Bratislava - Tvorba pedagógov

Ojedinelosť mladosti a rozsah poznania. Dotyk budúcnosti.

Tvorba pedagógov Katedry výtvarnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave

Výstava a prezentácia všetkých pedagógov. Hodnota s perspektívou.  

Daniela VALACHOVÁ,  Alojz DRAHOŠ, Jaroslava  ŠICKOVÁ, Martin ČINOVSKÝ, Stanislav HARANGOZÓ, Magdaléna KVASNICOVÁ, Martina PAVLIKÁNOVA, Dominika HORÁKOVÁ, Iva PAŠTRNÁKOVÁ, Michaela SYROVÁ, Ján TRIAŠKA, Ľuboslav MOZA, Zdeno BRÁZDIL, Daniel BRUNOVSKÝ, Katarína KUZMOVÁ, Ján ŠICKO, Jana KRAJCAROVÁ

Výstava je sprievodným podujatím k 65. výročiu založenia Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského

Kedy? 11. októbra 2011 (utorok) 18.00, Pálffyho palác, Zámocká ulica, Bratislava.

pozvánka


Chvála bláznivosti

"Pre neznalosť pravdy si svet idealizujeme."

Spoločnosť ARTEM, študenti Katedry výtvarnej výchovy a Galéria Slovenského Rozhlasu si Vás dovoľujú pozvať na vernisáž výstavy

Chvála bláznivosti - Kedysi a dnes

(Erazmus Rotterdamský - 500. rokov od vydania knihy) za osobnej účasti 18. slovenských a 18. talianskych autorov. „Výstava nie je len pre tých, ktorí si myslia, že vedia vládnuť tým druhým.“

Kurátor výstavy: PhDr. Ľuboslav Moza. Na vernisáži predstavíme knihu Jozefa Leikerta „Ukradnutá mladosť“ (vydavateľstvo LUNA). Výstavou bude sprevádzať Barbora Okasová. V reprezentačnom programe vystúpi Giovanni Gentile. V kultúrnom programe zaspieva Katarína Feldeková.

Kedy? 9. 9. 2011 (piatok) o 18.00 hod. v priestoroch Galérie Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava.

pozvánka