Pedagogická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Správy o otvorení Inovačného centra

Spolupráca medzi Univerzitou Komenského v Bratislave a UNICEF vyústila 19. apríla 2023 do vzniku Inovačného centra pod gesciou Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.


20. 04. 2023 15.38 hod.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili významní hostia, jeho excelencia Gautam A. Rana (veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku), Melissa Woods Nelson (Veľvyslanectvo Švajčiarska na Slovensku), Michaela Bauer (UNICEF – Úrad núdzovej reakcie na Slovensku), Mgr. Petra Achbergerová (Migračný úrad Ministerstva vnútra SR), doc. Mgr. Jozef Tancer, PhD. (Univerzita Komenského v Bratislave) a prof. PaedDr. Katarína Žilková, PhD. (Pedagogická fakulta UK). Spolupráca UNICEF, Migračného úradu MV SR a Pedagogickej fakulty UK, ktorá vznikla ako okamžitá pomoc pri riešení krízy v súvislosti s vojnou na Ukrajine, sa v Inovačnom centre transformuje do jedinečného školiaceho, vedeckého a vedomostného pracoviska zameraného na sociálnu prácu.

 

Povedali o nás:

Informáciu o otvorení Inovačného centra priniesli v správach v hlavnej spravodajskej relácii Rádia Slovensko 22. 4. 2023.
Nahrávka je dostupná na (0:45 – 2:40): https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1122/2040432