Pedagogická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Najväčšia koncentrácia inovátorov – 29. septembra 2017 v Bratislave

Bratislava 30. mája 2017: Univerzita Komenského v Bratislave (UK) v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied (SAV), Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA), Slovenskou technickou univerzitou, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickou univerzitou v Košiciach a Žilinskou univerzitou prináša na Slovensko jedinečné podujatie – Falling Walls Lab. Ide o inšpiratívny a interdisciplinárny formát, ktorý poskytuje priestor na prezentáciu inovatívnych myšlienok a výskumných projektov z najrozmanitejších vedných disciplín. Výnimoční výskumníci, vedci, ako aj inovátori z radov podnikateľov a profesionálov budú môcť prezentovať svoje projekty dňa 29. septembra 2017 v Bratislave. Falling Walls Lab Slovakia, nad ktorým prevzal záštitu Ing. Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, je zároveň sprievodným podujatím Európskej noci výskumníkov.


Na podujatie Falling Walls Lab, ktoré sa doposiaľ konalo v 50 krajinách sveta, sa môžu prihlásiť študenti, mladí výskumníci a pedagógovia, podnikatelia i profesionáli. Podujatie je priestorom na prezentáciu prevratných výskumných projektov, iniciatív, myšlienok a podnikateľských modelov z rozličných oblastí. Termín na prihlásenie sa na Falling Walls Lab Slovakia je do 10. septembra 2017.

Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách získava miestenku na svetové Falling Walls Lab finále, ktoré sa uskutoční dňa 8. novembra 2017 v Berlíne, a lístok na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference konanú dňa 9. novembra 2017. Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom formáte pred špičkovou porotou zloženou z akademikov, vedcov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference.

Cieľom podujatia Falling Walls Lab je podporiť vedecké a podnikateľské inovácie, iniciovať a rozvíjať výmenu nápadov, inšpirácií a poznatkov medzi výnimočnými výskumníkmi a profesionálmi z rôznych oblastí.

Podujatie Falling Walls Lab Slovakia sa uskutoční dňa 29. septembra 2017 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty UK v Bratislave. Online prihlasovanie je otvorené do 10. septembra 2017. Falling Walls Lab Slovakia organizuje Univerzita Komenského v Bratislave v spolupráci s významnými slovenskými univerzitami, SAV a SOVVA. Podujatie podporuje nadácia Falling Walls Foundation.

Ďalšie informácie a online prihlášku nájdete na: http://www.falling-walls.com/lab/apply a http://uniba.sk/projekty/fwl.

Bezplatná registrácia pre pasívnych účastníkov, ktorí chcú zažiť atmosféru prvého Falling Walls Lab Slovakia: https://www.eventbrite.com/e/falling-walls-lab-slovakia-2017-tickets-37479719851?ref=ebt

***

O nadácii Falling Walls Foundation

Nadácia Falling Walls Foundation je neziskovou organizáciou, ktorá sa zameriava na podnecovanie diskusie o výskume a inováciách a propagáciu najnovších vedeckých poznatkov medzi širokým obecenstvom zo všetkých súčastí našej spoločnosti. Členom správnej rady nadácie je napríklad i prezident Nobel Foundation Carl-Henrik Heldin. Falling Walls Foundation každoročne organizuje konferenciu Falling Walls Conference, globálne stretnutie inovátorov z desiatok krajín celého sveta. Každý rok presne 9. novembra prezentuje 20 prestížnych svetových vedcov svoje prevratné výskumné projekty v 15-minútovom formáte. Nadáciu Falling Walls Foundation podporuje nemecké ministerstvo pre vzdelávanie a výskum, Helmholtz Association, Robert Bosch Foundation a veľa ďalších akademických inštitúcií, nadácií a spoločností. Bližšie informácie možno nájsť na stránke: www.falling-walls.com.


O Univerzite Komenského v Bratislave

Univerzita Komenského v Bratislave je najstaršia a najväčšia slovenská univerzita. Od svojho vzniku v roku 1919 zaujíma popredné miesto v slovenskom systéme vysokoškolského vzdelávania a stala sa medzinárodne uznávaným centrom vedy a výskumu. Ako najkomplexnejšie vybudovaná univerzita klasického typu v Slovenskej republike si uchováva postavenie národnej univerzity. Univerzita Komenského v Bratislave organizuje Falling Walls Lab Slovakia v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou technickou univerzitou, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickou univerzitou v Košiciach a Žilinskou univerzitou. Viac informácií nájdete na stránke: www.uniba.sk/projekty/fwl.


Kontakt:

Univerzita Komenského v Bratislave
Email: fwlslovakiauniba.sk
www.uniba.sk/projekty/fwl

Falling Walls Lab
Falling Walls Foundation
Chausseestrasse 8E
10115 Berlin, Germany
Email: labfalling-walls.com
Phone: +49 30 609 88 39 71
www.falling-walls.com