Ústav pedagogických vied a štúdií

Ústav pedagogických vied a štúdií je vedecko-výskumným pracoviskom, ktoré sa sústreďuje na základný a aplikovaný výskum v oblasti školskej pedagogiky. Združuje vedecko-výskumných pracovníkov orientujúcich sa na výskum v predprimárnom a primárnom vzdelávaní a v sekundárnom vzdelávaní.

Ústav pedagogických vied a štúdií zabezpečuje okrem výskumných aktivít z oblasti pedagogiky taktiež doktorandské štúdium v študijnom odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Pravidelne organizuje konferencie, prednášky, odborné semináre, na ktorých vystupujú domáci i zahraniční odborníci.

Obsah plánu vedeckých aktivít Ústavu pedagogických vied a štúdií PdF UK na kalendárny rok 2017:

1.  Účasť na koncipovaní, realizácii a vyhodnocovaní vlastných výskumu pracoviska.
  2. Implementácia výsledkov bádania do výučby.
  3. Doktorandské štúdium v študijnom programe Predškolská a elementárna pedagogika.
  4. Vedecké, doktorandské semináre a pozvané prednášky zo série Teach IN Ústavu pedagogických vied a štúdií.
  5. Realizácia ŠVOUČ v oblasti pedagogických vied.
  6. Členstvá vo vedeckých, redakčných radách a iných odborných kruhoch.
  7. Metodologické poradenstvo, lektorovanie a konzultácie pre učiteľov výskumných zamestnancov pracovísk PdF UK, príp. UK,  expertíznej, posudzovateľskej a konzultačnej činnosť pre žiadateľov mimo PdF UK.
  8. Spoluúčasť na koncipovaní, realizácii a vyhodnocovaní  výskumov iniciovaných riešiteľmi pochádzajúcimi z externého prostredia.
  9. Aktívna vedecká spolupráca so zahraničnými vedeckými pracoviskami.
  10. Vedenie a konzultovanie záverečných a kvalifikačných prác.
  11. Účasť na vedeckých konferenciách, komisiách a aktívnej publikačnej činnosti.
  12. Organizovanie medzinárodnej vedeckej konferencie.

Riaditeľ:  doc. PaedDr. Dušan Kostrub, PhD.

riaditeľ email: kostrub@fedu.uniba.sk