Vernisáže, výstavy, pozvánky

Hodvábnou cestou

Milí priatelia, vážení kolegovia,

v mene nášho združenia Spoločnosť Voľných výtvarných umelcov pri SVU, Vás srdečne pozývam na vernisáž výstavy

Hodvábnou cestou, dňa 4.9.2017, pondelok o 17.00 hod. v galérii RTVS, Mytná 1, Bratislava,

ktorá je organizovaná pod  záštitou veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky.

Teším sa na Vašu účasť.

S pozdravom

Šoltésová po novom

Šoltésová po novom

Vernisáž:

20. júna 2017 o 11:00

v budove dekanátu Pedagogickej fakulty, Račianska 59

 

 

 

Stanislav Harangozó - Farebný koncert

Stanislav Harangozó - Farebný koncert

Slávnostná vernisáž sa bude konať 23. 5. 2017 (utorok) o 18.00 hodine v novootvorenej galérii na Ventúrskej 9 v Bratislave

SALÓN 2017

Spoločnosť Voľných výtvarných umelcov Vás srdečne pozýva na vernisáž výstavy Salón 2017, dňa 11.5.2017, štvrtok, o 18.00 hod.v Umelke, Dostojevského rad 2, Ba
Poprosím, nezabudnúť na členskú schôdzu v Klube umelcov o 16.00 hod.
Teším sa na Vašu účasť.
S pozdravom

           Akad.mal. Violeta Bázlik Králová
           predsedníčka SVVU
     

Štafetová tlač /aktuálna slovenská grafika/

Srdečne Vás pozývame na krst a prezentáciu autorskej knihy 

Štafetová tlač

 /aktuálna slovenská grafika/ 

24. 5. 2017 /streda/ o 18:00 h

Kunsthalle /Klub/ Bratislava

www.<wbr />kunsthallebratislava.sk/event/<wbr />stafetova-tlac-aktualne-<wbr />podoby-slovenskej-grafiky

 

 

Zároveň si Vás dovoľujeme pozvať 

na výstavu  

Štafetová grafika 

1. jún 2017 /štvrtok/ o 16.00 h

galéria v podkroví 

Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici

Kurátorka: Alena Vrbanová

Ďakujem za vašu spoluprácu ! 

Teším sa na vašu účasť !

COPY(20)RIDE

Nitrianska galéria v spolupráci
s Fakultou výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici
Vás pozývajú na výstavu

COPY(20)RIDE

z tvorby pedagógov Katedry grafiky a Katedry sochy FVU AU v Banskej Bystrici
s účasťou absolventov a hostí

Vernisáž: štvrtok 6. apríla 2017 o 18.00 hod
Výstava potrvá do 30. 4. 2017

Iniciátor projektu: Igor Benca
Kurátorka výstavy: Alena Vrbanová

Fakulta umenia Ostravskej univerzity (CZ) — Zbyněk Janáček, Marek Sibinský, Miroslav Macík, Olga Moravcová 

Katedra grafiky Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici — Boris Jirků, Robert Brun, Igor Benca, Patrik Ševčík, Martin Derner, Filip Jurković, Anabela Sládek, Tomáš Tulis, Gabriel Gyenes, Peter Valiska Timečko 

Katedra sochárstva a priestorovej tvorby FVU AU v Banskej Bystrici — Miroslav Brooš, Juraj Sapara, Ivana Sláviková, Eva Masaryková, Jozef Suchoža, Marek Galbavý 

Katedra grafiky a iných médií Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave — Róbert Jančovič, Vojtech Kolenčík, Róbert Makar, Martin Ševčovič, Kateřina Václavková, Róbert Jančovič ml.

Šľachtické rezidencie v ranonovovekom Uhorsku

Vážené kolegyne, vážení kolegovia,
Univerzitná knižnica v Bratislave a Historický ústav SAV
Vás srdečne pozývajú na stretnutie a diskusiu s vedeckými pracovníčkami Historického ústavu SAVv rámci cyklu Historia magistra: Šľachtické rezidencie v ranonovovekom Uhorsku. Svoj najnovší výskum predstavia PhDr. Tünde Lengyelová, CSc., Mgr. Anna Fundárková, PhD., Mgr. Diana Duchoňová, PhD.
Prezentáciu bude moderovať PhDr. Michal Bada, PhD.
Podujatie sa koná 16. 3. 2017 o 17.00 hod. v Univerzitnej knižnici v Bratislave, v prednáškovej sále na Ventúrskej ulici č. 11.
Tešíme sa na Vašu návštevu.
S pozdravom
Mgr. Linda Osyková, PhD.
Historický ústav SAV

POZVÁNKA: VIII. ročník ŠVOUČ Študentská vedecká, odborná a umelecká činnosť.

Jedným z cieľov študentskej vedeckej, odbornej a umeleckej činosti je identifikovať a podporovať talentovaných a tvorivých študentov.  V rámci sekcie pedagogických vied sa v tomto roku do sútaže prihlásilo 5 študentov. Ústav pedagogických vied a štúdii vás týmto srdečne pozýva posúdiť tvorivý a vedecký potenciál týchto študentov.

 

Termín konania:  29.3.2017

Čas: 14.00 hod.

Miesto konania: Pedagogická fakulta UK,Šoltésovej 4, miestnosť č. 217

Nepál 2017 – dva roky po zemetrasení

Srdečne pozývame na prednášku Pavla Breiera s názvom:

Nepál 2017 – dva roky po zemetrasení

Život v Nepále dva roky po zemetrasení, oslavy tibetského Nového roku v zemetrasením postihnutých horských osadách a zimný treking v Himalájach.

v stredu 29. 3. 2017 o 14:00 Š - 114 Kvv, Šoltésovej 4, Bratislava

 

 

 

Art & Art Therapy

Milí priatelia,

srdečne Vás pozývam na uvedenie do života mojej novej monografie Art & Art Therapy! 

Teším sa na Vás.

Vaša

Jaroslava Šicková- Fabrici

DEŇEL

DEŇEL

Deňel je už tradíciou, ktorá sa stáva súčasťou kultúrneho života Bratislavy.

Jednodňový benefičný výstavný projekt študentov KVV Pedagogickej fakulty UK v Bratislave sa uskutoční 10. 1. 2017 (utorok) o 18:00 na Západnej terase Bratislavského hradu. Vystavené diela mladých umelcov sú predajné.

Študentské paralely

SÚČASTNÍ SLOVENSKÍ VÝTVARNÍCI

Srdečne pozývame študentov a pedagógov na II. prednášku z cyklu:

SÚČASTNÍ SLOVENSKÍ VÝTVARNÍCI

23. 11. 2016 o 14:00 Kvv, Š-114

prof. Dušan Kallay, akad. mal.

 

 

 

AMBITION

Galéria Silencium

Umenie pôvodných obyvateľov Austrálie

LM priniesol ako historik umenia do strednej Európy stále nepoznané, a stále atraktívne umenie pôvodných obyvateľov Austrálie.

Greg Weatherby je jedným z nich. Prišiel osobne aby rozprával o svojej domovine umením i osobou. Je jedným z mála, ktorí výtvarné umenie histórie rozvíjajú, obohacujú o nové výrazové prostriedky a prepája ich kultúru s kresťanskou. Jeho obrazy sú uznávané po celom svete. Po úvodnom komornom predstavení autorovej tvorby vo výstavnej sieni spoločnosti DARTE v Bratislave, výstavu reinštaluje v Prahe, Kočiciach a na Bratislavskom hrade. Sledujtewww.artem.sk a dozviete sa viac,.

YOUNG ART SHOW 9

Kurátor: Mgr. art. Martin Ševčovič, ArtD.

Výstava sprístupnená od: 05. 10. 2016

Slávnostná finisáž: 21. 10. 2016 o 19:00 vo Veľkej sále Domu umenia Piešťany

Trvanie výstavy do: 30. 10. 2016

Vo výstavných priestoroch: Dom umenia Piešťany

Nábrežie Ivana Kraska 1, 922 10, Piešťany, Slovensko

Otvorené: utorok - piatok: 14.oo – 17.oo

sobota - nedeľa: 14.oo – 18.oo

pondelok: ZATVORENÉ

Kontakt: martinsevcovic@gmail.com, 0911 254 228

 

Občianske združenie Young art show s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a Mesta Piešťany

v spolupráci s Domom umenia v Piešťanoch a s podporou partnerov.

 

YOUNG ART SHOW 9

Výstava 65 mladých výtvarníkov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Ruska, Rumunska, Srbska, Španielska, Veľkej Británie a USA.

YOUNG ART SHOW je výstava výtvarného umenia, poskytujúca priestor pre komunikáciu a prezentáciu prác mladých, začínajúcich výtvarníkov v svetoznámom kúpeľnom meste Piešťany. Projekt je zameraný najmä na študentov a absolventov domácich a zahraničných vysokých umeleckých škôl. Publiku ponúka náhľad do časti súčasného slovenského a zahraničného výtvarného diania.

Prvým cieľom YOUNG ART SHOW je pomôcť mladým autorom prezentovať svoju prácu. Dostať do povedomia svoju osobu a tvorbu. Výstava je spôsob, akým môžu mladí výtvarníci dosiahnuť svoje publikum, komunikovať s ním. Ide o možnosť vystúpiť na scénu a odohrať svoje predstavenie.

 

Druhým cieľom YOUNG ART SHOW je edukačná činnosť. Vzbudiť záujem publika o výtvarné umenie, tvoreného obyvateľmi a návštevníkmi mesta Piešťany.

 

Našou veľkou snahou je získať si mladé publikum, oboznámiť ho so súčasným výtvarným dianím a myslením. Vzbudiť väčší záujem o dianie na Slovenskej, ale aj zahraničnej výtvarnej scéne.

 

Slávnostná finisáž výstavy sa bude konať v piatok 21. 10. 2016 o 19:00 vo Veľkej sále Domu umenia Piešťany. Podujatie bude moderovať Diana Hágerová. Na módnej prehliadke počas finisáže predvedú svoje kolekcie módne dizajnérky: Kristína Bánovská, Monika Pšenicová, Petra Kovácsová, Tatiana Ďurkovová, Tatiana Dvořáková, Viera Futáková. Program bude obohatený vystúpením klaviristu Jána Raua, tanečníkov z For Fun Crew a rappera VLADISA. Počas finisáže budú môcť návštevníci ochutnať špeciality z dielne študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.

 

HISTÓRIA PROJEKTU YOUNG ART SHOW

Autorom projektu YOUNG ART SHOW 9 a aj všetkých výstav, čo mu predchádzali je Martin Ševčovič. Už počas štúdia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave sa rozhodol pomôcť prezentovať práce svojich spolužiakov. Vďaka spolupráci s riaditeľkou Domu umenia v Piešťanoch, pani PhDr. Editou Bjeloševičovou, Občianskym združením Young art show, Fondu na podporu umenia, Mestom Piešťany a partnermi sa darí projekt YOUNG ART SHOW realizovať.

 

Projektu YOUNG ART SHOW 9, predchádzalo 12 podobných výstav. YOUNG ART SHOW 8 v októbri 2015, YOUNG ART SHOW 7 v októbri 2014, YOUNG ART SHOW 6 v októbri 2013, YOUNG ART SHOW 5 v októbri 2012, YOUNG ART SHOW 4 v októbri 2011, YOUNG ART SHOW 3 v októbri 2010, YOUNG ART SHOW 2 v októbri 2009, YOUNG ART SHOW 1 v marci 2009 a VŠVU + hostia v októbri 2008. Výstavy študentov VŠVU v marci 2008, septembri 2007 v Dome umenia a v auguste 2006 v priestoroch galérie Fontána.

 

V Piešťanoch počas nich vystavovalo svoje práce viac ako 340 výtvarníkov zo Slovenska, Českej Republiky, Slovinska, Poľska, Maďarska, Rumunska, Grécka, Srbska, Španielska, Škótska, Francúzska, Ruska, Bieloruska, Arménska, Mexika, Centrálnej Afriky, Maroka, Senegalu, Japonska, Indie, Austrálie, Pakistanu a USA. Vystavované práce sú vytvorené v rôznych médiách a zastupujú rôzne výtvarné odbory. Ako maľba, grafika, fotografia, socha, objekt, inštalácia, textilný dizajn, vizuálna komunikácia, priemyselný dizajn, sklo, šperk, keramika a multimediálna tvorba.

Medzi úspechy v prezentácii prác mladých slovenských výtvarníkov v zahraničí prostredníctvom projektu YOUNG ART SHOW patria viaceré výstavy na pôde Ruskej Federácie. Projekt Slovak YOUNG ART SHOW realizovaný v roku 2011 v priestoroch Slovenského Inštitútu v Moskve. Výstava YOUNG SLOVAK ART IN MOSCOW, realizovaná v galérii Múzea súčasnej histórie Ruska v roku 2014. Svoje práce na nej predstavilo 20 výtvarníkov zo Slovenska a bola súčasťou Medzinárodného bienále mladého umenia v Moskve. Pre veľký záujem bol projekt vystavený ešte 2 krát v roku 2015, a to v Galérii Moderného umenia v Jekaterinburgu a Tverskej galérii v Moskve. Významnou udalosťou sa stalo zaradenie projektu YOUNG SLOVAK ARTISTS medzi sprievodné projekty 6. Medzinárodného moskovského bienále, otvoreného v septembri 2015.

Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli a pomáhajú k úspešnej realizácii a napĺňaní cieľov projektu YOUNG ART SHOW.

 

Mgr. art. Martin ŠEVČOVIČ, ArtD.

stretnutie 14. dalajlamu

16. októbra 2016 sa uskutočnilo stretnutie  14. dalajlamu a čestného doktora Univerzity Komenského (UK) Tenzina Gyatsa s akademickou obcou UK v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty UK, kde si  dalajlama pozrel aj výstavu fotografií zo severovýchodného Tibetu, zachytávajúcu tibetskú kultúru a tibetské náboženstvo, ktorých autorom je  Pavol Breier z Pedagogickej fakulty UK.

Prezentácia výberu študentských prác, ktoré vytvorili počas plenérov v Richňave

Prezentácia výberu študentských prác, ktoré vytvorili počas plenérov 16. - 28. máj 2016 v Richňave (Učebno - výcvikové zariadenie UK Richňava, Štiavnické Bane)

 

Kurz kresby a priestorovej tvorby v krajine

Mgr. at. Martin Ševčovič, ArtD.

Mgr. art. Veronika Selingerová, ArtD.

 

Tvorivé laboratórium v krajine

Mgr. art. Anabela Sládek, ArtD.

 

Kurz maľby a fotografickej tvorby v krajine

Doc. Stanislav Harangózo, akad. mal.

Mgr. Pavol Breier, ArtD.

UMENIE, KTORÉ LIEČI

Základy ARTETERAPIE

Milí priatelia umenia a arteterapie, 
Srdečne Vás pozývam na prezentáciu o arteterapii do Banskej Bystrice! 

Dear friends of art and art therapy  let me invite you to my presentation in Banska Bystrica University, Slovakia.

Yours Jaroslava Šicková-Fabrici .

Súčasní slovenskí výtvarníci

Srdečne pozývame študentov a pedagógov na I. prednášku z cyklu

Súčasní slovenskí výtvarníci

5. 10. 2016 o 14.00 Kvv S -114 

Peter Pollag, akad. mal.