Aktuality zo sveta umenia... vernisáže, výstavy, pozvánky

  

pripravovaná výstava diel študentov Katedry výtvarnej výchovy z výtvarného happeningu k 25. výročiu Nežnej revolúcie


VI. STRETNUTIE UMELCOV ZÁHORIA

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na výstavu VI. stretnutie umelcov Záhoria k 30. výročiu vzniku Záhorskej galérie v Senici. Výstava potrvá do 31. januára 2015.

Na výstave môžete vidieť diela vyučujúcich KVV akad. soch. Alojza Drahoša, PhD. a akad. mal. Zdena Brázdila.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu


XXIV. SALÓN 2015

Katedra výtvarnej výchovy, Slovenská výtvarná únia a Spoločnosť voľných výtvarných umelcov Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy XXIV. Salón 2015, ktorá sa uskutoční v stredu 28. januára 2015 o 18:00 hod. v galérii Umelka (Dostojevského rad 2, Bratislava).

Kurátorkou je Dagmar Srnenská, na vernisáži vystúpia Igor Bázlik a Peter Uličný.

Na výstave môžete vidieť i diela vyučujúcich KVV doc. Stanislava Harangozóa, akad. mal., akad. soch. Alojza Drahoša, PhD. a Mgr. art. Jany Hybalovej-Ovšákovej, ArtD. 

 Pozvánku si môžete stiahnuť tu


TRENČÍN 2015 - Výber zo súčasného slovenského sochárstva

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na výstavu Výber zo súčasného slovenského sochárstva v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Výstava prebieha od 5.12. 2014 a potrvá do 8.2. 2015.

Na výstave môžete vidieť i diela vyučujúcich KVV akad. soch. Alojza Drahoša, PhD. a Mgr. art. Karin Patúcovej, ArtD.


ALOJZ DRAHOŠ & TINA GALLOVÁ - Výstava sôch v parku

Otvorenie výstavy sa uskutoční 10. 10. 2014 v priestoroch posluchárne Nemocnica Staré mesto, Mickiewiczova 13, Bratislava. Výstava potrvá do 30. 6. 2015.


TRANSFORMERS

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na autorskú výstavu Jána Triašku "Transformers", ktorá prebieha od 20. januára do 28. februára 2015 vo Flatgallery na Baštovej 1, Bratislava.


ZIMOMRIAVKY

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na autorskú výstavu Jany Hybalovej - Ovšákovej "Zimomriavky", ktorá prebieha od 15. januára do 1. marca 2015 v Galérii Jána Koniarka v Trnave.


KONTRARCHI

Katedra výtvarnej výchovy Vás pozýva na výstavu fotografií študenta KVV Norberta Milána "Kontrarchi", ktorá prebieha od 20. januára do 18. februára 2015 v priestoroch Kafe Scherz v Bratislave.